Jak na montáž kuchyňského dřezu? Montáž zadlabacího dřezu

Proces montáže dřezů od Franke přímo závisí na materiálech, z nichž jsou vyrobené (nerezová ocel nebo granitový kompozit), a také na způsobu montáže / zadlabávání. Doporučujeme svěřit montáž odborníkovi, ale v některých případech můžete ji udělat sami, máte-li potřebné zkušenosti, pečlivost a speciální nářadí. Nejjednodušší je proces instalace zadlabacích a vkládacích dřezů, u integrovaných je tento proces o dost složitější.

Montáž zadlabacích dřezů z nerezové oceli může být proveden samostatne bez pomoci odborníka. Nejdříve však musíte připravit veškeré potřebné nástroje: vrtačku, elektrickou pilu, elektrický šroubovák, kleště, metr, tužku, nůž, pravítko, hadry, tmel a svorky. Naše dřezy mají přiloženou speciální šablonu, která značně usnadňuje proces označení vyřezávaného otvoru.

Ještě předtím, než začnete pracovat, musíte odmontovat kuchyňskou desku a pohodlně ji umístit. Montáž začíná vyznačením obrysů podle šablony na povrchu kuchyňské desky. Po vyznačení obrysu udělejte odstup o 1-1,5 cm do hloubky, což bude vaším pracovním obrysem.

Po vyznačení pracovního obrysu můžete začít vyřezávat otvor, a právě tento proces je kulminací celého procesu montáže. Nejdříve provrtejte 4 otvorky o průměru 10 mm v každém okraji pracovního obrysu pro to, aby se tam pohodlně vešla elektrická pila. Vyčistěte výřez od pilin a prachu, a následně ošetřete tmelem. Naneste jej rovnoměrně štětcem nebo špachtlí. Vždy použijte vhodný tmel v závislosti na materiálu kuchyňské desky.

Po úplné stabilizaci tmelu připojte desku zpátky a upevněte ji. Poté můžete instalovat dřez. Před instalací však musíte promazat okraje dřezů silikonem, nebo přilepit podložku. Dřez se pak montuje do otvoru a přitlačuje se pomocí speciálních montáží nebo svorek. Nechte celou konstukci v klidu na nějakou dobu, aby se tmelící materiály stabilizovaly. Otřete přebýtečný silikon nebo tmel. Blahopřejeme! Podařilo se vám to!