Ložnice – rodinný dům, realizace 2015

loznice

Uspořádání

Rekonstrukce této ložnice započala pokládkou parketové podlahy z kartáčovaného dubu, ošetřeného přírodním olejem. V relativně velké místnosti (25 m2) nebylo rozmístění nábytku příliš náročné. Základním požadavkem investora bylo především citlivé spojení nábytku a artefaktů různých stylů a období.

Návrh

Barevnost stěn vycházela z uměleckého díla „Anděl“ sochaře a malíře Denise Anfilova, které tvořilo myšlenkovou osu celého prostoru. Na dvě stěny protilehlé k oknům byla použita barva Dulux Moroccan Velvet 1, která nejlépe vystihuje barevnost základu díla; ostatní stěny a strop byly vymalovány bíle.

Realizace

Šatní skříně a komodu jsem získala darem při likvidace vybavení prvorepublikové vily na Vinohradech, jednalo se ale o zařizovací předměty vyrobené později v 50. letech v tzv. bruselském stylu na zakázku. Světlý dub je zde zajímavě zdoben geometrickým ornamentem v tmavém dřevě. Komoda navíc nabízí rafinované úložné prostory včetně nízkých šuplíků na jednotlivé košile. Artefakt „Anděl“ jsme umístila nad komodu, na které se nacházejí ze sbírek investora dekorační předměty z cest po Číně, Jižní Americe či ostrovů Středozemního moře.

Postel byla naopak vybraná ze současné produkce české firmy Polstrin Afrodité se zlatavě hnědým potahem, matrace a rošt byly zakoupeny v postelovém centru v Kika. Noční stolky od firmy Nábytek Říha z ohýbaného skla působí maximálně nenápadně a harmonicky doplňují ostatní nábytek. Na stolky byly zakoupeny lampy od společnosti Snel Fourniture v Loděnici u Prahy. Lampy nejsou úplně identické. Na základě barvy jejich stínidel byly zvoleny potahy křesílek v barvě Ivory, která byla získána z bazaru, sice v celkem dobrém stavu, přesto byla třeba jejich renovace v čalounictví pana Fialy v Klecanech.

Nad postel byly umístěny obrazy z majetku investorů, zvláštní pozornost byla věnována grafikám Bohuslava Reynka. Zrcadlo vedle skříní je rovněž z bazaru.

Požadavek dobrého nasvícení místnosti splňuje moderní stropní svítidlo Calandra Cocoon od firmy Eglo. Koberec je ručně vázaný bavlněný z Nepálu. Záclony jsou od polské společnosti Margo, jedná se o organzu s jemným hnědým a zlatavým proužkem, zakázku zhotovila firmy Heimtex. Ostatní textilní doplňky jsou z různých zdrojů, na fotografiích je například povlečení Gäspa z Ikea.