Veronika Kostová

IMG_7644_bwK interiérovému designu jsem se dostala oklikou. Po maturitě na Střední odborné škole výtvarné Václava Hollara jsem pracovala jako textilní výtvarnice v Ústavu bytové a oděvní kultury a později jako grafička v Československé televizi.

Vždy mne přitahovalo všechno francouzské a nakonec jsme francouzštinu vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlově a to mne trochu od umění vzdálilo. Přesto jsem neztratila kontakt docela. V rámci studií jsme žila ve Francii v Caen v Normandii a v Paříži a pak s manželem v Německu. Užité umění, bydlení, odívání a styl byly vždy v popředí mého zájmu a skutečný život v těchto zemích byl zdrojem mnoha zkušeností, informací a inspirace.

Přesto mi vlastní kreativní činnost chyběla natolik, že jsem své znalosti doplnila studiem interiérového designu na škole Intermezzo a nyní se tomuto oboru věnuji naplno. Současně jsem se svojí kamarádkou Akad.mal. Markétou Laštuvkovou založila umělecké studio Ateliér 45, kde vyučuji kresbu, zvláště pro interiérový design.

Jsem vášnivou sběratelkou umění, pravidelně navštěvuji aukce, sleduji mladé výtvarníky, za uměním jezdím do zahraničí. Z tohoto důvodu se snažím své realizace obohatit o všechny podoby výtvarného umění, na které se jako na nedílnou součást interiéru mnohdy zapomíná.

Často hledané: Bytový architekt Praha, interiérový design, bytový design.